Aranacak kelimeleri giriniz:

Ürkmezer’den Özel Çocuklara Ziyaret

Kayıt Tarihi : 04 Aralık 2017 Bu haber 279 defa okunduSafranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Dr. Fatih Ürkmezer, eşi Miray Ürkmezer ile  3 Aralık’ ta kutlanan Dünya Engelliler Günü nedeniyle Hasan Gemici Özel Eğitim Uygulama Merkezini ziyaret ederek, burada eğitim gören özel çocuklarla bir araya geldi.

Okulda incelemelerde bulunanDr. Fatih Ürkmezer ve eşi Miray Ürkmezer, öğretmen ve öğrencilerle uzun süre sohbet ettiler. Tenefüs arasında ise 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeni ile Özel Çocuklar ve Öğretmenleri ile birlikte pasta kestiler.

Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Dr. Fatih Ürkmezer, “Özel eğitim olmadan, çağdaş eğitimin olmayacağını vurgulayarak, engelli olmanın sorun olmayacağını asıl sorunun yaşam standartlarını yükseltemediğimizde ortaya çıkacağını” söyledi.

 Ürkmezer; ’’Engelli kardeşlerimizin sabrına ve azmine hayran olmamak elde değil, yapabilecekleri sınırlı olsa da ufukları çok geniş. Hayatın birçok alanında önemli başarılara imza atmış örnek engelli kardeşlerimiz bulunmakta.  Bu da asıl engelin onlara yeterince destek verilmediği durumlarda ortaya çıktığını gösteriyor. Bizlerin görevi engelli vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin toplum içerisinde onlara engel olabilecek zorlukları en az seviyeye indirerek sosyal yaşantılarını kolaylaştırmaktır” dedi.

Bugün ziyaretine geldiğimiz çocuklarımızın yılın 1 günü değil 365 günü hatırlanmasını gerektiğini kaydeden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Dr. Fatih Ürkmezer; “Toplumdaki her sağlam birey aynı zamanda bir engelli adayıdır; çevremize bu empati duygusuyla yaklaşırsak çok daha duyarlı bir topluma dönüşebiliriz. Ziyaretimizin asıl amacı, özel eğitim alan çocuklarımızın imkanlarımız dâhilinde her türlü desteği vereceğimiz ve daima yanlarında olmamızdır. Burada eğitimcilerimize ve ailelere büyük görevler düşmekte.

Özel eğitim alan çocuklarımızın ruhsal hassasiyetlerinin farkına varıp onların yüreklerine sevgi tohumları ekip motivasyonlarını yükseltmek, zorluklarla kolayca başa çıkma yetisi kazandırmak onların elinde. Ben şahsım adına öğretmenlerimize ve engelli çocuklarımızın ailelerine verdikleri emek için teşekkür ediyorum “şeklinde konuştu.


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi