Aranacak kelimeleri giriniz:

Safranbolu’da İstiklal Marşımızın Kabulü ve M. Akif Ersoy Anma Programı Düzenlendi

Kayıt Tarihi : 13 Mart 2017 Bu haber 647 defa okundu

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 96. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Münasebeti İle Safranbolu Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinde Bir Program Düzenlendi.

Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi tarafından düzenlene programa Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Bilicioğlu, Kamu Kurum ve kuruluşlarını yöneticileri ile öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Vahit Erçin” Mehmet Akif Ersoy’un benzersiz bir kahramanlık ve vatanseverlik destanı olan İstiklal marşımızla hem milletimizin gönlünde taht kurduğunu, hem de tarihimizin en önemli şahsiyetleri arasında haklı yerini aldığını ve bu yerin sonsuza kadar korunacağını “ söyledi.

Erçin şöyle devam etti; “İşte bu milli marşımızı ve onun anlattığı bağımsızlık ve mücadele ruhunu hiç kaybetmeyelim. Yeni bir dönemin eşliğinde, dünyanın bu hızlı değişiminin gölgesinde milli marşın bizlere anlattığı hürriyetçilik anlayışını hiç yitirmeyelim.”

Açılış konuşmasının ardından minik öğrencilerin İstiklal Marşımızı okuması salondakilerin uzun süre alkışlamasına sahne olurken, lise öğrencilerinin Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan oratoryosu ise büyük beğeni topladı.

Program İstiklal Marşının kabulünün yıl dönümü nedeni ile düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerinin verilmesi ile son buldu.
 
 
 


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi