Aranacak kelimeleri giriniz:

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in Mevlit Kandili Mesajı

Kayıt Tarihi : 29 Kasım 2017 Bu haber 170 defa okundu

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer Mevlit Kandili münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

“ Bu gecenin İslam'ı tam manasıyla anlamak ve şuurlanmak için bir fırsat olduğunu belirten Ürkmezer ''Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV) doğum yıldönümünü idrak ettiğimiz bu gece vesilesiyle herkesi Peygamber efendimizin örnek hayatını ve mücadelesini yeniden hatırlamaya davet ediyorum. Bu müstesna geceler Müslümanlar için birer fırsattır. Peygamber efendimizin güzel ahlakını, örnek hayatını ve eşsiz mücadelesini örnek almalı, insanlığın kurtuluş reçetesi olan ilahi prensiplerini hayatımıza hâkim kılmak için uğraşmalıyız.

''Böyle bir peygamberin ümmeti olmak bir insanın sahip olabileceği en büyük şereftir. Yanlışın yerine doğruyu, çirkinin yerine güzeli, kötünün yerine iyiyi, sömürünün yerine adaleti, kaosun yerine huzuru, kavganın yerine kardeşliği hâkim kılmak için gece gündüz çalışmalıyız.

Bu gece günahlarımızın affı için dua edelim. Bu gece O'na layık bir ümmet olabilmek için dua edelim. Cenab-ı Hakkın bizlere, İslam âleminin birlik ve beraberliğini sağlayacak, şuur ve gücü vermesi için dualar edelim.
Bu vesile ile Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecede, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruk noktaya ulaşmasını diliyor, hemşerilerimin ve tüm İslam âleminin Mevlit Kandili'ni kutluyorum " dedi.


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi