Aranacak kelimeleri giriniz:

Perşembe Pazarı Esnafı Mutlu

Kayıt Tarihi : 13 Nisan 2017 Bu haber 718 defa okundu

Safranbolu Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen, üzeride kapatılarak çok daha modern bir görünüme kavuşan Perşembe Pazarında esnaf halinden memnun.

Safranbolu’nun en büyük halk pazarı olan Perşembe Pazarı yeni hali ile esnafın olduğu kadar vatandaşların da beğenisini kazanırken alış verişe gelen vatandaşlar gerçekleştirdiği hizmetlerden dolayı Başkan Aksoy ve ekibine teşekkür ediyoruz şeklinde görüşlerini dile getirdiler.

Yine Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un talimatı ile Pazar kurulan Perşembe günleri dualar edilerek güne başlanacak.

13 Nisan 2017 Perşembe günü ( bugün ) gerçekleştirilen sabah duasına Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un yanı sıra İlçe Müftüsü Hasan Güneş, Başkan Yardımcıları Kamil Temel ve Hüseyin Bilicioğlu, Pazar Yeri esnafı ve vatandaşlar katıldı.

Dua sonrası bir açıklama yapan Başkan Aksoy, esnafın ve vatandaşların yeni alandan memnun olduklarını ve kendilerine de bunun yansımalarının geldiğini söyledi.

Pazar esnafımızın ve vatandaşlarımızın daha refah bir ortamda alış verişlerini yapabilmeleri için böyle bir çalışmayı gerçekleştirdik şeklinde konuşmasını sürdüren Başkan Aksoy; “  Pazar alanını ikiye böldük. Neden ise ağaçları kesmek istemeyişimizdir. Köylü pazarımız geleneksel Safranbolu stilinde yapıldı. Yani kısacası Safranbolu’muz için çalışmaya devam ediyoruz. Amacımız her daim daha yaşanılır ve vatandaşlarımızın memnuniyeti. Yine inşallah her Pazartesi sabahı sanayi esnafımız ile yaptığımız gibi Perşembe Pazarı esnafımız ile de güne dualarla başlayacağız. Ben Pazar alanımızın yeniden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
 


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi