Aranacak kelimeleri giriniz:

Müftü Güneş’ten Başkan Aksoy’a Kutlu Doğum Haftası Ziyareti

Kayıt Tarihi : 18 Nisan 2017 Bu haber 568 defa okundu

Safranbolu İlçe Müftüsü Hasan Güneş, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’u makamında ziyaret ederek bugün başlayacak olan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri ile ilgili bilgiler verdi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda da Kutlu Doğum Haftası programlarının dolu dolu geçeceğini dile getiren Güneş; “ Diyanet İşleri Başkanlığımızın da desteklediği Kan Bağışı Kampanyası yine Müftülüğümüzün bahçesinde olacak. Öğle Namazının akabinde açılış programının ardından Kutlu Doğum Aşını ikram edeceğiz. Aynı gün akşam saat 20.00’da Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültemizde Diyanet İşleri Başkanlığımız Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Zeki Sayar Hocamızın konuşmacı olarak konuşacağı “ Hazreti Peygamber ve Güven Toplumu “ adlı konferansımız olacak” dedi.

Bu ve bunun gibi daha pek çok programın gerçekleştirileceği etkinliklere tüm Safranbolu halkını davet ettiğini ifade eden Hasan Güneş, değerli Belediye Başkanımız sağ olsunlar bizlerden desteklerini eksik etmiyorlar. Bu vesile ile kendisine de ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ise, “Sayın Müftümüze nazik ziyaretleri ve davetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kutlu Doğum Haftası'nın İslam âlemi için çok önemli bir hafta olduğunu belirtti. Başkan Aksoy,” Bu güzel ve anlamlı haftada, insanları güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturan İslam'ın, değerler üstü ve çağlar ötesi mesajını bizlere ulaştıran Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in kutlu doğumunun yeni bir yıl dönümünü idrak ediyoruz.

Sevgili Peygamberimizin doğumunu kutladığımız bu günlerde, insanlığın O'na ne kadar ihtiyaç duyduğunu çok iyi görmekteyiz. O'nun barışçı ve insanı odak alan yaklaşımı, savaşların ve felaketlerin hüküm sürdüğü günümüz dünyasının barışa ve huzura kavuşmasının anahtarıdır” dedi.

Müftü Güneş ziyaretin sonunda Başkan Aksoy’a Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kutlu Doğum haftası nedeni ile yayımlanan yayınlardan hediye etti.
 
 
 
 


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi