Aranacak kelimeleri giriniz:

Derviş Saim Yeni Filmi Rüya İle Safranbolu’da

Kayıt Tarihi : 09 Mayıs 2017 Bu haber 626 defa okundu

Safranbolu Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi ( SAKEM ) Kısa Film Yapımı ve Senaryo Yazarlığı kurslarının katkıları ile düzenlenen film gösterimi ve söyleşi programı düzenlendi.

Yönetmen Derviş Saim söyleşi programı Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonunda yapılırken son filmi Rüya’da program öncesi izleyenlerin beğenisine sunuldu.

Film gösteriminin ardından başlayan söyleşide konuşan Derviş Saim, Safranbolu’nun pek çok önemli filme mekân olarak ev sahipliği yapabileceğine dikkat çekerken, “ Safranbolu sadece tarihi evlerden, sokaklardan ibaret değil. Osmanlı ile ilgili bir iş yapılacaksa Safranbolu bu konu ile ilgili en önde gelecek kentlerden birisidir. Bununla birlikte Safranbolu’nun çok daha geniş perspektifler verebilecekte doğası, insanı, genel yapısı ile bir yapısı var” dedi.Safranbolu’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden ve film sanayi ile yönetmenlik konularında bilgiler veren Saim, söyleşisine soru cevap bölümü ile devam etti.

Programsın sonunda Derviş Saim’e Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy tarafından bir tablo hediye edilirken Başkan Aksoy, “ Safranbolu’da böylesi önemli isimleri ağırlamak bizleri mutlu ediyor. Gerek SAKEM bünyesindeki kursiyerlerimiz gerekse Üniversite öğrencilerimiz bu derin bilgilerden faydalanabiliyorlar. Ben bu vesile ile bilgilerini bizlerle paylaşan değerli Derviş Saim’e, etkinliği düzenleyen Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezimize teşekkür ediyorum ” dedi.
 


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi