Aranacak kelimeleri giriniz:

Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Satranç Turnuvası Tamamlandı

Kayıt Tarihi : 05 Mart 2018 Bu haber 160 defa okundu

Safranbolu Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Satranç Turnuvası Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesinde hafta sonu tamamlandı.
Safranbolu Belediyesinin destekleri ile Türkiye Satranç Federasyonu Safranbolu İlçe Temsilciliği tarafından düzenlen ve 4 kategoride gerçekleştirilen Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Satranç Turnuvası oldukça çekişmeli müsabakalara sahne oldu.

Turnuva sonrası konuşan ve aralarında Safranbolu Belediye Spor Kulübü sporcularının da bulunduğu toplam 120 sporcunun katıldığı turnuvanın çok çekişmeli geçtiğini belirten Türkiye Satranç Federasyonu Safranbolu İlçe Temsilcisi İsmail Kırmızı,  "İlçemizde Satranç sporunun gelişiminde desteğini sürekli yanımızda hissettiğimiz başta Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer, Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. İsmail Ragıp Karaş,  Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Safranbolu 
halkına 
teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Satranç turnuvasına öğrencilerin ve gtençlerin yoğun ilgi göstermesinin sevindirici olduğunu belirten

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, bu tür turnuvaların sıklıkla düzenlenmesi gerektiğini söyledi.
Ürkmezer şöyle devam etti; “ Çocuklarımızın her alanda gelişmesini çok önemsiyoruz. Satranç gençlerin ve çocukların stratejik düşünme, sonraki adımları hesaplama gibi önemli meziyetlerin gelişmesini sağlayan bir spordur. Bu anlamda Safranbolu Kaymakamlığı ve Belediyesi olarak çocuklarımıza ve gençlerimize her türlü desteği sağlamaya hazırız. Yine spor, kitap okuma, zeka geliştirici aktivitelere yönlendirmek üzere çeşitli etkinliklere de devam ediyoruz. Ben turnuvaya katılan tüm öğrencileri tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum.”

Toplam 4 kategoride yapılan turnuvada ilk 3’e girenler ise şöyle sıralandı: 

A Kategorisinde: Yağız Eymen Açıkgöz (Safranbolu Belediye Spor ), Yusuf ufuk Toprak, Yaman Çınar
B Kategorisinde: Ahmet Tuğşat Öz, Melih Güplüce, Mehmet Emir Öztürk
C Kategorisinde: Mehmet Kaan Ellialtıoğlu ( Safranbolu Belediye Spor ) Mehmet Bayıryol, Elif Sude Doğdu (Safranbolu Belediye Spor )
D Kategorisinde: İbrahim Can Egemen Meriç (Safranbolu Belediye Spor), Furkan Demir, Evren Atayman
 


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi