Aranacak kelimeleri giriniz:

Başkan Aksoy'un Çanakkale Deniz Zaferini Anma Günü Mesajı

Kayıt Tarihi : 17 Mart 2017 Bu haber 731 defa okundu

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy bu yıl 97. yıl dönümünü yaşadığımız “18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü” nedeniyle duygularını ifade eden bir mesaj yayımladı.

Çanakkale Zaferi ile tarihin akışının değiştiğini ve Büyük Türk Milletinin kaderini değiştiren önemli bir başarı olduğunu söyleyen Başkan Aksoy, mesajında şunları ifade etti; “ Yüce Türk Milletini bitirmeye ve vatanımızı ele geçirmeye çalışan, o dönemin güçlü devletlerine karşı, büyük Türk Milletinin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin Çanakkale'de vermiş olduğu takdire şayan mücadelenin ve elde ettiğimiz zaferin yıl dönümünün gururunu yaşıyoruz. Çanakkale’de kazandığımız bu zafer, vatanın bütünlüğü ve söz konusu bağımsızlık olduğunda, Türk milletinin gücünü ve ne şartlarda olursa olsun neleri başarabileceğinin en büyük ispatıdır.

Tarihte eşine az rastlanılan çok uluslu güçlere karşı canları ve kanları pahasına dur diyebilen ve bütün dünya milletlerine “Çanakkale Geçilmez” dedirten büyük Türk Milleti, o dönemde Çanakkale’de olduğu gibi bugün de, aynı kararlılık ve ruhla varlığını devam ettirmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları başta olmak üzere, böylesi bir kahramanlığa dâhil olan bütün Türk Milleti fertlerini, bizlere bıraktıkları özgürlük ve bağımsızlık uğruna hayatlarını gözlerini kırpmadan feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden ve hayatta olan tüm kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Büyük Türk Milletinin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu anlamlı günlerini en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.
 
 
 


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi