Aranacak kelimeleri giriniz:

Başkan Aksoy, Mirasın Nasıl Korunacağını Çocuklarımıza Anlatmalıyız

Kayıt Tarihi : 21 Nisan 2017 Bu haber 544 defa okundu

Bir gelenek haline gelen ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında öğrencilerin Mülki Amirlerin Koltuklarına oturması ile gerçekleşen ve bu yıl Pazar gününe denk gelmesi nedeni ile bu güne alınan programda Misak- ı Milli İlköğretim Okulundan 4 öğrenci Başkan Aksoy’un yerine geçti.


Safranbolu Misak-ı Milli İlkokulu Müdür Yardımcısı Halil Büyükcesur ve Sınıf Öğretmeni Hayrettin Kot ile birlikte Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’u ziyaret eden öğrencilerimiz Mert Kaan Aydoğan, Ali Erdem Tayyar, Nisanur Demir ve İrem Su Başkan Aksoy’dan okulları ve Safranbolu’daki tüm öğrenciler için çeşitli isteklerde bulundular.

Çocukların özellikle okul bahçelerine yeşil alan ve okul önlerine bariyer yapılmasını istemeleri gözden kaçmazken, her bir öğrenci Başkan koltuğuna oturarak çeşitli birim müdürlerine taleplerini ilettiler.


Çocuklarla teker teker ilgilenen ve çeşitli hediyeler takdim eden Başkan Aksoy ise; “ Safranbolu’muzda bizler hem çocuklarımız hem de bu şehirde yaşayan insanlarımızın huzuru için yoğun bir gayret ile çalışmalarımız devam ediyor. 23 Nisan etkinlikleri kapsamında bu gün çocuklarımız bizlere ziyarete geldiler.

Bu vesile ile her zaman saygı ve sevgi ile andığımız Mustafa Antep amcamızı bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Bilindiği üzere onun hayırları ile bu okulumuz geçmişte yapılmış idi. Misak- ı Milli ilköğretim okulumuz da eğitimde oldukça ön planda. Ben yine bu vesile ile bizleri ziyarete gelen çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarına Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, hepsinin gözlerinden öpüyorum” dedi.

Ayrıca 23 Nisanda Safranbolu’da çeşitli ülkelerden gelecek olan ve çeşitli etkinliklerinde yapılacağını hatırlatan Aksoy şöyle konuştu ; “Safranbolu’muzda bu yıl ki 23 Nisan etkinliklerinin amaçlarından birisi de bu önemli mirası nasıl koruyacaklarını onlara anlatmak olacak. Bu kapsamda Miras, Çocuklar ve Turizm ana teması altında bazı programlarımız olacak” 
 


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi